- Swedbank kredītkaršu klientiem
- Nordea kredītkaršu klientiem
- Dienas drauga kartes īpašniekiem Grāmatas Draugiem
- Dienas Grāmatas īpašais piedāvājums
- JUMAVAS īpašais piedāvājums
- BIROJA SĒRIJA par īpašām cenām ar atlaidi līdz pat 60 %
- Dāvanu kartes
- Apsveikuma kartiņas
- Klausāmgrāmatas
- Bērnu grāmatas
- Jauniešu literatūra
- Daiļliteratūra
- Atziņas, domu graudi un biogrāfijas
- Mājas un dārzs
- Ēdieni un dzērieni
- Kalendāri, gadagrāmatas un svētki
- Arhitektūra, māksla, fotogrāfija
- Biznesa un juridiskā literatūra
- Ceļojumi un ģeogrāfija
- Folkora un etnogrāfija
- IT un datorzinības
- Mācību grāmatas un pedagoģija
- Psiholoģija
- Reliģija, filozofija un ezotērika
- Sabiedrība, politika
- Sekss un attiecības
- Sports, hobiji, spēles
- Vārdnīcas un cita tehniskā literatūra
- Veselība, ģimene, dzīvesstils
- Vēsture, zinātne un daba
- Tematiskie žurnāli
Dobeles ceriņi
-
Autors
S.Strautiņa, E.Kaufmane -
ISBN
9789984388885 -
Izdevniecība
Jumava apgāds -
Gads
2011 -
Lappuses
96 -
Iesējuma veids
Mīkstie vāki (215mm x 170mm)
| Lasītāju vērtējums: | |
|---|---|
| Ekspertu vērtējums: |
Grāmata “Dobeles ceriņi” - grāmata par skaistāko Latvijas ceriņu dārzu – Dobeles dārzkopības un izmēģinājuma selekcijas staciju –, tā vēsturi, un ikdienu, kā arī praktisks līdzeklis visiem tiem, kas vēlas audzēt ceriņus dārzā un tuvākajā apkārtnē. Tajā soli pa solim uzzināsiet par stādu audzēšanu, to pavairošanas metodēm un mēslošanu; ceriņu audzēšanu – vietas izvēli, stādīšanu, kopšanu, krūmu veidošanu; griezto ceriņu uzglabāšanu; augu aizsardzību. Grāmatā sniegts arī plašs šķirņu apraksts, īpaši akcentējot Pētera Upīša un Laimoņa Kārkliņa šķirnes. Grāmatu bagātina krāšņas ilustrācijas.
“Kaut arī ceriņi Latvijā tiek audzēti ne vairāk kā 200 gadus, tie tik organiski iekļāvušies mūsu dabā, ka kļuvuši par pilsētu un lauku ainavu neatņemamu sastāvdaļu. Grūti iedomāties Latvijas ainavu pavasarī bez ziedošiem ceriņiem parkos, dārzos un lauku sētās. Pavisam pieticīgi ar sīkiem ziliem un baltiem ziediņiem sen pamestās mājvietās un vecu māju pagalmos un krāšņi ziedoši botāniskajos dārzos, parkos un pie privātmājām tie izstaro harmoniju un gaišu prieku. Gribas teikt, ka ceriņi ir daļa no mūsu dvēseles.”
”Pēteris Upītis (1896 – 1976) arī bija viens no šī brīnuma radītājiem. Selekcionāra sapnis bija pārvērst Latviju par ceriņu lielvalsti, mazo Dobeli par ceriņu galvaspilsētu. Izveidojis plašu ceriņu šķirņu un hibrīdu stādījumu, radījis vairāk nekā simts brīnišķīgu ceriņu šķirņu.”
”1997. gads ir sākums ceriņu parkam. Tajā, papildinot P. Upīša šķirņu kolekciju ar ārzemju šķirnēm un vairākiem desmitiem selekcionāra Laimoņa Kārkliņa (1923 – 2005) jaunšķirņu un hibrīdu, izveidota šobrīd lielākā ceriņu kolekcija Baltijas valstīs un viena no plašākajām Eiropā!”
LU Rododendru selekcijas un...
Autors: R. Kondratovičs, G. Riekstiņa, U. KondratovičsISBN: 978-9984-45-209-8
Pirktākais kategorijā
-
1.
Ēnaugi tavā dārzā
Suzanna Vidlunda -
2.
Dekoratīvās graudzāles
Suzanna Vidlunda -
3.
Ķiploki veselībai
Stīvens Fulders, Džons Blekvuds
Jaunākais kategorijā
-
1.
-
2.
Koki un krūmi Latvijas dārzam
Aija Kaškure -
3.
Garšaugu dārzs virtuvei
Džefs Kokss, Marija Pjēra Muāna -
4.
-
5.












Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji